Разделы:

Здоров`я

15:30, 29 Октябрь 2018

154

Експерти розповіли, як розпізнати інсульт та як вберегти себе (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Саме ця хвороба є однією з найпоширеніших причин смертності у світі. Та лідером серед причин інвалідності. І якщо кілька десятків років тому на інсульт хворіли переважно літні люди, в наш час страшний діагноз дедалі частіше ставлять молоді. Чи можна захиститися від інсульту? Та як його розпізнати?

Читайте також Специалисты рассказали, что нужно есть, чтобы избежать инсультов и сердечных приступов

Про інсульт хоча би дещо чула більшість людей. Але багато хто не знає навіть основних симптомів — і це підтверджують міжнародні соц-опитування.

insult

У людини, в якої стався інсульт, можуть проявлятися оглушення, сонливість чи навпаки — збудження. Пацієнт може не надовго непритомніти. Сильний головний біль може супроводжуватися нудотою. Жар, пітливість, часте серцебиття, сухість у роті — також симптоми інсульту. Залежно від того, яка ділянка мозку постраждала, може проявлятися втрата дієздатності в кінцівках, порушення мовлення чи зору.

Якщо казати простими словами, інсульт — це порушення в роботі кровообігу мозку. Першої допомоги — в домашніх умовах — просто не існує. За найменших підозр — треба негайно викликати швидку. Лікарі кажуть — якщо доставити пацієнта в судинний центр у перші чотири години після інсульту, наслідки будуть менш драматичними. Та й що швидше розпочнеться реабілітація, то більше шансів у хворого повернутися до повноцінного життя.

В Україні реабілітації для пацієнтів після інсульту довгий час узагалі не було. Швидкі й досі везуть хворих до звичайних лікарень, а не спеціалізованих судинних центрів, втрачаючи дорогоцінний час. Та й пацієнти не поспішають викликати лікарів. Тому від інсульту в нас помирає у 12 разів більше людей, ніж у Швейцарії, де рівень захворюваності той самий.

Щороку інсульт вражає 140 тисяч українців. І з кожним роком хвороба стає молодшою. У групі ризику — чоловіки працездатного віку, люди, які палять, зловживають спиртним, мало рухаються, переживають постійні стреси та їдять шкідливі продукти. Люди вживають багато жирів, якість харчування знизилась, продукти ніхто не контролює. Ми звикли до консервації, де багато солі, ми звикли до жирних ковбас, сала — це наша гордість але це не здорова їжа.

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує — найближчими роками лікарі дедалі частіше ставитимуть пацієнтам діагноз «інсульт». Аби хоч якось захиститися, для початку радять взяти за звичку — регулярно вимірювати тиск. І за умови частих відхилень від норми — звертатися до лікаря.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...