Разделы:

antarktida

За рубежом

Естонія проведе велику експедицію в Антарктиду

148

7:15, 28 Январь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Морський музей Естонії проведе науково-популярну експедицію в Антарктиду. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на портал телерадіомовлення ERR в неділю, 27 січня, передає korrespondent.net.

Читайте також: Подо льдами Антарктиды нашли мертвые организмы

Естонія проведе велику експедицію в Антарктиду

Експедиція буде присвячена 200-річчю відкриття материка мореплавцем, уродженцем естонського острова Сааремаа Фаддеем Беллинсгаузеном (при народженні Фабіан Готтліб Таддеус фон Беллінсгаузен — ред.).

«Пройде найбільша в морській історії сучасної Естонії науково-популярна експедиція, яка проллє світло на історичний рейс народженого на острові Сааремаа Фабіана Готтліба фон Беллінсгаузена і присвячена 200-річчю відкриття Антарктиди», — йдеться в повідомленні.

Замовлений для експедиції вітрильник прибуде влітку нинішнього року в Таллінн, де буде підготовлений до тривалої подорожі.

Поки невідомо, коли саме розпочнеться експедиція і на який термін вона розрахована. Але Беллінсгаузен вийшов в похід з Кронштадта 4 липня 1819 року і повернувся 5 серпня 1821 року.

На честь знаменитого мандрівника в Естонії готуються також встановити на острові Сааремаа пам’ятник мореплавцю. Його створить скульптор Гуннар Варес.

Випускник Кронштадтського морського кадетського корпусу, учасник першого кругосвітнього плавання на шлюпі Надія під командуванням також вихідця з остзейских дворян Івана Крузенштерна, Тадей Беллінсгаузен в 1819-1821 роках очолював кругосвітню антарктичну експедицію в південно-полярні моря. Вона складалася з шлюпів Схід і Мирний.

В ході експедиції на двох невеликих вітрильних суднах, не пристосованих для плавання в льодах, були відкриті материк Антарктида та 29 островів. Під час походу були зібрані унікальні природно-наукова і етнографічна колекції.

Loading...

Читайте также