Разделы:

В регіоні

17:15, 11 Октябрь 2018

372

Фальшиві ліки: як не стати жертвою підробки (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Захворіли, а легше не стає навіть після приймання пігулок? Можливо, що вам приписали не ті ліки. Але існує ризик, що ви просто купили препарат-підробку.

В українських аптеках їх зараз чимало. Героїня наступного сюжету — ледь не померла, вживаючи фальшиві ліки. Як не стати жертвою шахраїв і як відрізнити справжній препарат від шматка крейди в упаковці?

Читайте також Понад 6 мільйонів українців скористалися програмою «Доступні ліки» більш ніж за рік її існування

На вашу вимогу працівники аптеки мають надати вам сертифікат якості на ліки, які ви купуєте. Ми провели експеримент — заходили до аптек і просили документи на один і той самий препарат.

Перевірити — фальшиві ліки чи ні — можна також за допомогою мобільного додатку, що поєднаний із електронною базою Міністерства охорони здоров’я. Завантажити на смартфон його можна безкоштовно.

Отже, в нас є безліч можливостей захистити себе від підробок — запитати в аптеці сертифікат якості на медикамент, перевірити біля каси термін придатності та штрих-код на упаковці, переконатися в тому, що препарат зареєстрований в електронній базі Міністерства охорони здоров’я за допомогою мобільного додатку. Але погодьтеся, всього цього найчастіше ми не робимо. А отже, самі дозволяємо аферистам фармацевтичного ринку підсовувати нам підробку та наражаємо себе на небезпеку, ризикуючи власним здоров’ям і життям.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...