Разделы:

bolnichnii

Здоровье

Гепатит А: що треба знати про «хворобу Боткіна»

327

12:30, 4 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Найчастіше інфекція потрапляє в організм людини з їжею чи водою, яка забруднена інфікованими випорожненнями, пише 24tv.ua

Вірус легко підчепити, не дотримуючись елементарних правил гігієни: немиті руки, погано оброблена їжа, спільний посуд тощо.

Симптоми гепатиту А

В середньому перші ознаки захворювання з’являються через 30 днів, але інкубаційний період може становити від 15 до 50 днів.

Першими ознаками гепатиту А є підвищена температура, зникнення апетиту, загальна слабкість, біль в області печінки, нудота і навіть блювання.

акий переджовтяничний період може розтягнутись на кілька днів чи тижнів.

Жовтяничний період легко помітити візуально – у зараженої людини жовтіє шкіра і навіть очі, в неї темніє сеча, а кал навпаки – знебарвлюється.

Профілактика гепатиту А

Перехворівши жовтухою один раз, людина набуває імунітет проти гепатиту А на все життя. Хоча профілактика ніколи не завадить.

Читайте також: Эксперт рассказал, какие продукты ускоряют образование морщин

Ось кілька простих порад, як вберегтись від жовтяниці:

  1. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
  2. Овочі та фрукти обов’язково мити перед вживанням;
  3. Строго дотримуватись правил особистої гігієни – мити руки перед приготуванням їжі та після кожного відвідування туалету.

Найбільш дієвим способом протистояння гепатиту А називають вакцинацію – для цього обов’язково необхідна консультація спеціаліста.

Loading...

Читайте также