Разделы:

Суспільство

12:00, 21 Сентябрь 2018

355

Кожна друга медична книжка — підробка: як заробляють на цьому в Україні (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

За неофіційною статистикою, майже кожна друга медична книжка в Україні – підробка.  Інтернет рясніє оголошеннями. Тут безліч пропозицій зробити вам фальшивий документ з усіма печатками та доставкою. Журналісти провели експеримент — зателефонували за одним із таких оголошень.

Усе роблять швидко. З кур’єром ми зустрічаємося за кілька годин після телефонної розмови. Уявіть собі — всього 200 гривень, і в руках медкнижка, яка запевняє, що ви абсолютно здорові. На медкнижці — печатки однієї зі столичних поліклінік. Є прізвище лікаря, який вас нібито оглядав. Їдемо туди. Виявляється, лікар із таким прізвищем тут не працює. А те, що фальшиві документи з їхніми печатками хтось продає, для медпрацівників не новина.

За приблизними оцінками експертів, на торгівлі підробленими санітарними книжками в Україні заробляють мільярди гривень. Адже це вигідно і для лікарів, і для тих, кому книжка потрібна.

Якщо проходити медичний огляд з закладами охорони здоров’я, то це від 300 до 500 гривень. Та заощадивши час і кілька сотень гривень, людина ризикує власним здоров’ям й наражає на небезпеку інших. За законом існує кримінальна відповідальність за підробку документів і за їх купівлю.

В Україні мають намір запровадити єдиний електронний реєстр, де зберігаються дані про всі офіційні медогляди. Роботодавець може зайти до неї й перевірити — чи має підлеглий справжню медкнижку. У Міністерстві охорони здоров’я обіцяють, що база даних почне працювати до кінця року. Але фахівці галузі також радять посадовцям спростити процедуру отримання мед книжок, аби людина витрачала на огляд усіх лікарів мінімум часу, грошей та нервів. Лише тоді вдасться вивести процес отримання документів із тіні та захистити мільйони людей, які щодня ризикують своїм здоров’ям, навіть не знаючи про це.

Раніше ми повідомляли 85 приватних українських клінік підписали документ про надання первинної медичної допомоги

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...