Разделы:

golovnaja bol

Здоров`я

Лікар-невролог пояснив, чому паморочиться голова

1381

11:00, 18 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Запаморочення може бути симптомом серйозних захворювань, тому потрібно знати тип і характер цього стану, щоб вчасно діагностувати недугу, пише 24tv.ua

В англомовних інструкціях виділяють 4 основних типи запаморочення, розповіла лікар-невролог Олена Гайворонська.

1) Справжнє запаморочення (вертиго).

Прояви: відчуття руху навколишніх предметів або самого пацієнта в просторі. Пацієнти образно називають стан: «центрифугою», «вертольотом», «каруселлю». Хоча в легких випадках, пацієнти можуть відчувати невизначені відчуття. Тривалість: від декількох секунд до декількох тижнів в залежності від захворювання.

Причини: доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення, хвороба Меньєра, вестибулярний нейронит, мігрень, захворювання стовбура мозку і мозочка.

2) Пресінкопе.

Прояв: переднепритомний стан з закладенням і шумом у вухах, потемніння або побіління в очах, нудотою, загальною слабкістю. Тривалість: від декількох секунд до декількох хвилин.

Причини: найчастіше ортостатична гіпотензія і проблеми з серцем, наприклад, аритмія.

3) Нестійкість.

Прояв: похитування під час руху, яке часто посилюється з закритими очима або в темряві. У положенні лежачи запаморочення немає. Тривалість: під час ходьби.

Читайте також: Диетологи назвали самый безопасный кофе

Причини: захворювання мозочка, паркінсонізм, розлади глибокої чутливості.

4) Неспецифічне запаморочення.

Прояв: відчуття тяжкості або порожнечі в голові, «туман» в голові, нудота, «як ніби п’яний». Часто відчуття виникають або посилюються в стресових ситуаціях, в натовпі. Тривалість: від декількох секунд до декількох років.

Причини: тривожні, депресивні і соматоформні розлади.

Що не є причинами запаморочення? Вегетосудинна дистонія, дисциркуляторна енцефалопатія – такі діагнози існують тільки на пострадянському просторі і не визнаються світовою неврологією. Міфічна «скутість судин в шиї» знову ж існує тільки в радіанській школі. Синдром хребетної артерії і вертебрально-базилярна недостатність існують, але ставити такі діагнози тільки на підставі запаморочення і гіпоплазії хребетної артерії за діагностикою УЗД неправильно.

Теги:

Loading...

Читайте также