Разделы:

За кордоном

15:00, 6 Октябрь 2018

168

Майбутнє альпійських лугів: чим не догодили корови Швейцарії (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

У Швейцарії невдоволені своїми відомими на увесь світ коровами. Щороку рогаті гладшають. Стають важкими для ніжних альпійських лугів, занадто широкими для стійл, ненажерливими і хворобливими. Як же швейцарські фермери вирішили долати цю проблему?

Карамелька — одна з найкращих корівок цьогj господарства у Швейцарії. Вона дає найбільші надої. Уже двічі приводила потомство. Проте її фізичні параметри: вага 800 кілограмів та зріст 160 сантиметрів — неабияка проблема для фермерів.

Це стійло було збудоване 30 років тому. Відтоді його розміри не змінювалися. Проте корови виросли. Сьогодні їм уже тісно тут, особливо, коли вони лежать.

Читайте також Диетологи рассказали, почему нужно обязательно пить молоко на завтрак 

Зараз більшість швейцарських корів такі великі, як Карамелька.  Кожне нове покоління стає більшим за попереднє приблизно на 0,4 сантиметра. Останні п’ятдесят років у Швейцарії намагалися розводити корів вагою близько 800 кілограмів. Бо вважали: велика худоба дає більше молока. Майже половина швейцарських корів — це поєднання двох порід — симентальської та американської червоної голштинської. У результаті такого схрещування середньорічний надій від однієї тварини зріс удвічі — до майже семи з половиною тисяч літрів молока.

lug

Та нещодавно фермери зрозуміли: масивні породи — не вигідні: завеликі для старих корівників та заважкі для ніжних альпійських лугів. Такі корови витоптують пасовища. А ще їм потрібна часта ветеринарна допомога, більше води та додаткові дорогі корми. Звичайна корова вища за людину.

korova

korova

korova

korova

Shvejcarskie-korovy

korova

Віднедавна тваринники взялися розводити «нових швейцарських корів». Їхня оптимальна вага — 500-600 кілограмів, а зріст — метр сорок — метр сорок п’ять. Вони можуть давати 6-7 тисяч літрів молока за рік. Однак витрати на утримання будуть меншими. Крім того, невеликій худобі простіше добиратися до високогірних пасовищ. Менші тварини з меншим апетитом і обов’язково економічно ефективні — саме за такими корівками майбутнє альпійських лугів, — вважають місцеві фермери.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...