Разделы:

pul's

Здоров`я

Медики розповіли, чому важливо регулярно вимірювати пульс

382

8:30, 7 Октябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Перевірка власного пульсу – важливий навик для всіх дорослих людей, констатують медики. Якщо ви часто спостерігаєте у себе низький пульс або, навпаки, прискорений, – потрібно звернутися до фахівців, щоб простежити за станом здоров’я серця.

Ритм серцебиття – один з найважливіших показників здоров’я організму, а його зміни дозволяють спрогнозувати і діагностувати багато небезпечних порушень, а також хвороб. Ось чому, підкреслюють фахівці, важливо регулярно перевіряти свій пульс, який показує роботу серцевого м’яза. В умовах пандемії коронавірусу це має особливе значення, оскільки ускладнення серця можуть визначати тяжкість захворювання і ймовірність летального результату, пише maximum.fm

«Хоча зміни серцебиття не завжди свідчать про серцеві захворювання, важливо регулярно перевіряти пульс – це один з найкращих способів виявити аритмію й інші ускладнення, пов’язані зі станом серця, на ранній стадії», – наводиться експертна думка на порталі Times Now.

Яким повинен бути пульс? Лікарів цікавить частота серцевих скорочень в стані спокою, що характеризує здатність серця перекачувати кров, коли людина розслаблена, відпочиває. Нормальний допустимий діапазон такого пульсу становить від 60 до 100 ударів на хвилину.

Що впливає на пульс? У спортсменів або людей, що регулярно займаються фізичними вправами, число серцевих ударів трохи менше вищеназваного стандарту, це вважається нормальним.

Читайте также: Три способи позбутися нежиті без ліків

Довкілля також може мати значення. Коли температура і вологість підвищуються, частота серцевих скорочень збільшується. Люди у регіонах з вищою середньою температурою у нормальних умовах можуть демонструвати вищу середню частоту пульсу в стані спокою.

Як вимірювати пульс? Частоту серцевих скорочень можна виміряти, утримуючи пальцем пульс на зап’ясті або збоку шиї під щелепою. Підрахуйте кількість ударів серця, які ви відчуєте за 15 секунд і помножте на 4. Перевіряйте пульс таким чином регулярно. Якщо часто буде спостерігатися понижене або ж прискорене серцебиття, слід звернутися до кардіолога, перевірити серцевий м’яз.

Як поліпшити показники пульсу? Регулярна фізична активність може допомогти знизити частоту серцевих скорочень у стані спокою і підвищити ефективність перекачування крові серцем. Крім фізичних вправ, важливим фактором, що впливає на серцеві скорочення, є раціон – наприклад, скорочення трансжирів у ньому допомагає знизити ризики патологій серцево-судинного властивості.

Loading...

Читайте также