Разделы:

Дизайн без названия (2)

За кордоном

Молдова надаватиме громадянство іноземцям за 350 тисяч євро

101

18:30, 21 Август 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Молдова буде надавати громадянство іноземцям за 350 тисяч євро.

«Всього хочуть видати молдавські паспорти п’ятьом тисячам іноземців та членам їх сімей. Уряд Молдови затвердив програму, яка дозволяє іноземцям отримати громадянство країни в обмін на інвестиції в розмірі 350 тисяч євро», — передає ТАСС.

Затверджений документ «містить структуру програми, форми заявок, особливі вимоги, технічні процедури», а також вказівку конкретних термінів її реалізації, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства економіки та інфраструктури. Відзначається, що таке рішення запропоновано як один із заходів щодо виходу з затяжної кризи.
Громадянство надаватиметься в обмін на безповоротний внесок у розмірі 100 тисяч євро та інвестиції на суму не менше 250 тисяч євро в одну із стратегічних галузей економіки.

Проект викликав неоднозначну реакцію в Молдові і за кордоном.

Місія ЄС в Кишиневі раніше виступила із заявою, в якій говориться, що влада Молдови не повинна використовувати лібералізацію візового режиму з Євросоюзом для торгівлі громадянством. У ньому також вказано, що Брюссель впроваджує нові інформаційні системи, які допоможуть прикордонникам краще контролювати, хто потрапляє на територію країни.

У свою чергу, колишній віце-прем’єр країни Юрій Рошка, який на початку дев’яностих років очолював  Народний фронт, закликав президента країни Ігоря Додона не підписувати затверджений урядом документ. На його думку, він дозволить іноземцям скупити всі земельні угіддя молдаван, які їдуть за кордон в пошуках роботи і вони, в свою чергу, готові продати їх за безцінь.

Рошка вважає, що цю мету переслідували зарубіжні консультанти, які давали поради молдавському уряду щодо здійснення економічних реформ. На його думку, перетворення привели до деіндустріалізації та проблем в сільському господарстві.

Вже досить довгий час ходять розмови про виведення російських військ з невизнаної республіки. Так, молдавський прем’єр Павло Філіп заявляв, що Молдова хоче вивести російські війська з Придністров’я через Україну і запевняє, що його країна зможе без проблем домовитися про це з Києвом.

Нагадаємо «Человек-паук»: в Париже иммигрант из Африки спас ребенка и получил французское гражданство

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...