Разделы:

Суспільство

16:15, 4 Октябрь 2018

996

Молоко у селян не прийматимуть: що буде з цінами на молочні продукти (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Ціни на молоко з початку року майже постійно зростають. А скоро узагалі можуть різко злетіти вгору — у Міністерстві аграрної політики хочуть заборонити приймати молоко у селян. Мовляв, це не за європейськими стандартами.

Як заборона вплине на переробну галузь, і, як результат, — на ціни у магазинах? 

Село Долинське на Херсонщині. Молочна ферма. Працівники кажуть — корови тут, наче на курорті. Їх не тримають на прив’язі, і годують спеціально підібраними кормами. Загалом на фермі три тисячі корів, половина — молодняк, тому приблизно кожна друга дає молоко.

На обладнання, що тут встановлене, — розповідає заступник директора, — витратили мільйони. Воно дозволяє зібрати молоко — в півтисячі корів усього за півтори години. Дояркам залишається тільки помити корові вим’я та підключити доїльний апарат. Молоко по трубах стікає  у холодильну камеру. Звідти продукт забирають машини на переробний завод. По 9 із половиною гривень за літр.

І така схема відбору молока незабаром має бути скрізь. У Міністерстві аграрної політики вимагають, аби на українські заводи потрапляло молоко лише екстракласу, тобто зібране за допомогою спецтехніки. Якщо ж людина доїть корову вручну, це вже продукт другого сорту — такі правила існують у більшості країн Європи. В Україні їх хочуть запровадити з 2020-го року.

Надія Василівна з Сумщини не розуміє, чому молоко з-під її корови вважають другим сортом і приймають за копійки — по три п’ятдесят. А за нових стандартів, якщо посадовці їх запровадять, у жінки взагалі молоко не прийматимуть. Господиня планує продавати годувальницю, адже їй просто нікуди буде дівати молоко.

Якщо Україна відмовиться від сільського молока, на ринку виникне дефіцит продукції — припускає директор Асоціації торговельних мереж Олексій Дорошенко. Сировини переробним підприємствам не вистачає вже зараз.

Та навіть якщо закон ухвалять, тримати корів таким господарствам, як у родини Зіновських на Херсонщині все одно буде не вигідно. У них 15 тварин, є все необхідне обладнання, тобто молоко на господарстві — екстракласу. Але за свій продукт власники корів отримують приблизно вдвічі менше, ніж будь-яка велика ферма. Адже молокопереробним заводам і зараз не вигідно приймати малий обсяг сировини — для них 350 літрів від сімейних ферм — це просто крапля в морі.

Це якесь замкнене коло. Якщо ухвалити нові стандарти, тисячі селян по всій країні залишаться без заробітку, в Україні може виникнути дефіцит сировини, а відтак ціни на молочку стрімко підуть угору, кажуть експерти. Можливо, розуміючи це, посадовці не поспішають відмовлятися від сільського молока. Проте молочка в Україні все одно дорожчає поступово. З початку року ціни зросли приблизно на третину.

Читайте також Молоко способно предотвратить преждевременную смерть — исследование

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...