Разделы:

dor beach

За кордоном

На дні Середземного моря шукали пам’ятки, а знайшли газ

286

17:00, 9 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

В Ізраїлі у Середземному морі збираються прокласти газопровід.

Він з’явиться на місці старовинного торговельного порту. Аби зберегти пам’ятки, команда науковців метр за метром просіювала мул у пошуках. : П’ять тисяч років тому на цьому місці був один із найбільших торговельних портів середземноморської цивілізації — Дор, тепер це морський курорт Ізраїлю — Дор Біч. Нещодавно вчені виявили газове родовище під морським дном — за сотню кілометрів від берега. Для того, аби зберегти давні скарби, приховані на морському дні, організували цілу підводну експедицію.

«Наші роботи були профінансовані, в тому числі і вихід у море великого дослідницького корабля, щоб вивезти стародавні об’єкти уздовж маршруту майбутнього газогону. На наш погляд, це була безпрецедентна співпраця в галузі захисту старожитностей та культурних цінностей держави Ізраїль», — говорить керівник відділу морської археології управління пам’ятками Ізраїлю.

Команда археологів кілька тижнів просіювала пісок під водою, аби знайти прадавні артефакти. Для пошуків на глибині навіть використовували спеціального робота із дистанційним керуванням. На дні моря дослідники виявили глиняні глечики, якорі й уламки кораблів. Усі роботи профінансувала газовидобувна компанія.

«Ми дуже тісно співпрацюємо з органами старожитностей тут, в Ізраїлі, аби переконатися, що не зашкодимо цьому району та не знищимо древні об’єкти, які лежать на дні. «

Невдовзі цим шляхом прокладуть трубопровід до газового родовища, яке називається «Левіафан». Труба проляже на 20 метрів нижче рівня морського дна. Розробка цього родовища стане одним із найбільших енергетичних проектів в історії Ізраїлю. Утім, місцевих активістів уже зараз непокоїть стан довкілля після закінчення усіх робіт.

Читайте також В Швейцарии появился завод для выкачивания углекислого газа

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...