Разделы:

skarb

В регіоні

На Подолі в Києві знайшли великий скарб (ФОТО)

945

10:30, 6 Декабрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

У столиці, в підвалі знесеної в 70-ті роки ХХ століття будівлі на території заповідника «Стародавній Київ» археологи виявили справжній скарб. Про це повідомив директор департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, знайдено близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, 50/20/10 копійок.

Читайте також Українці вибороли три нагороди на чемпіонаті Європи з тхеквондо

«Знайшла скарб на Подолі архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ на чолі з Всеволодом Івакіним під час проведення охоронних археологічних досліджень. Монети датуються часом від 1817 до 1912 року», – написав Никоряк на своїй сторінці в Facebook.

Він уточнив, що археологи поки не можуть сказати, чому саме скарб був закопаний. Однак можна припустити, що на цьому місці жив працівник банку, який розташовувався в сусідній будівлі.

«Археологи припускають, що в буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути цінним, а банківським працівникам приділяли особливо пильну увагу, господар сховав свій скарб у підвалі для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися», — пише Никоряк.

Зараз монети у археологів, після реставрації вони будуть передані до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...