Разделы:

Vakcini proti gripu

В регіоні

На території Сумської області зафіксували рідкісну інфекцію туляремію

38

21:30, 15 Март 2019

Change

Найбільш цікаві новини

На території Сумської області зафіксували рідкісну інфекцію туляремію, вакцини від якої в Україні наразі немає. Про таке інформує прес-служба Сумського обласного лабораторного центру.

Як стало відомо, лабораторні дослідження підтвердили наявність цієї інфекції у гризунів, кліщів та в довкіллі.

«У поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлений позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороги як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області», – зазначається у повідомленні.

Лабораторні дослідження підтвердили наявність збудників туляремії у гризунів, кліщів та з об’єктів навколишнього природного середовища на території Сумщини.

Туляремія – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, яке характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки; утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет на туляремію. Збудник недуги – туляремійна паличка, а основним джерелом  інфекції для людини є гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці). Найчастіше на недугу хворіють мисливці, фермери, заготівельники хутра, м’ясники – після контакту із зараженими тваринами або під час оброблення туш.

Читайте також: Кровавая бойня в Новой Зеландии: десятки человек застрелены в мечетях

Протягом певного часу в Україні для профілактики туляремії використовувалася спеціальна вакцина, яка на сьогодні в нашій країні відсутня.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...