Разделы:

probki

Суспільство

Наскільки коронавірус знизив шкідливі викиди від транспорту

86

12:15, 21 Май 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Науково-дослідницька організація Global Carbon Project вивчила вплив пандемії COVID-19 на глобальний рівень викидів вуглекислого газу і з’ясувала, що обмеження, введені урядами різних країн, скоротили денні показники у середньому на 17 відсотків.

Найбільші відхилення зафіксовані у транспортному секторі (-36 відсотків), який генерує 20,6 відсотка світового CO₂. Докладний звіт опублікований в журналі Nature.

Згідно з даними Global Carbon Project, пандемія різко змінила структуру попиту на енергоносії по всьому світу. Інфекція та подальше введення обмежень спровокували зупинку промислових підприємств та привели до значного зниження кількості поїздок на транспорті.

У середньому денні показники викидів вуглекислого газу на початок квітня впали на 17 відсотків, а пікові значення для окремих країн доходили до 26 відсотків. Причому найбільший вплив мав наземний транспорт (сам сектор впав на 36 відсотків, але забезпечив 43-процентне зниження глобальних викидів CO₂), за яким слідують промисловість (-19 відсотків від середніх значень 2019 роки), енергетичний сектор (-7,4 відсотка) і авіація (-60 відсотків).

Читайте також: В Индии модель полгода не могла сидеть из-за увеличения ягодиц (ФОТО)

У дослідженні зазначено, що обсяги викидів CO₂ у транспортному секторі продовжували рости навіть попри посилення екологічних норм і популяризацію заряджуваних гібридів і електрокарів. Урядам слід врахувати уроки пандемії і скорегувати свої екологічні програми.

На основі цієї статистики організація робить прогноз. Якщо всі обмеження будуть зняті до середини червня, то світовий рівень викидів вуглекислого газу знизиться на чотири відсотки. У разі збереження хоча б частини з них до кінця року, падіння складе вісім відсотків.

Інше дослідження, проведене YourParkingSpace.co.uk, пов’язує поліпшення якості повітря з неминучим зростанням популярності електромобілів. Вважається, що після припинення пандемії люди не захочуть купувати на машини з ДВЗ, а будуть масово пересідати на «зелені» моделі.

Loading...

Читайте также