Разделы:

antiseptic

Здоров`я

Науковці розповіли, чому не слід зловживати антисептиками

1438

8:15, 9 Июль 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Антисептики – зручний і дієвий спосіб дезінфекції рук. Особливо популярними вони стали в умовах пандемії коронавірусу. Втім, медики попереджають, що зловживання цими засобами приховує низку загроз для вашого здоров’я.

Передовсім, антисептики порушують мікрофлору шкіри людини, на якій у тому числі живуть і корисні мікроорганізми. Антисептики ж убивають все: і хороше, і зле. До того ж, ці засоби можуть стати каталізаторами розвитку алергічних реакцій і глибоких шкірних уражень, пише maximum.fm

Однак, найголовніша проблема, до якої призводить регулярне використання антисептиків – розвиток стійкості до них. Себто, бактерії та віруси здатні адаптуватися до умов постійного знезараження, унаслідок чого стають несприйнятливими та стійкими до компонентів, які входять до складу подібних засобів.

Читайте також: В Сети показали гигантскую летучую мышь с Филиппин

Тому науковці наполегливо рекомендують частіше мити руки, а не користуватися лише антисептиками. Причому, за словами експертів Центру з контролю і профілактики захворювань, миття рук з милом все ж значно ефективніше за використання антисептичних гелів. Але тільки в тому випадку, якщо людина миє руки не менше 20 секунд, приділяючи увагу областям між пальцями і під нігтями.

Loading...

Читайте также