Разделы:

son

Наука

Науковці розповіли, чому не варто спати при світлі

616

12:30, 1 Апрель 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Використання під час сну навіть невеликого світла може привести до розвитку небезпечних захворювань серця та інсульту. До такого висновку прийшли вчені з Медичного університету японського міста Нара.

Фахівці проводили дослідження за участю 989 добровольців протягом трьох років. Під час експерименту над сплячими ставили увімкнену лампу, джерело світла якої було повернуте до стелі, пише maximum.fm

Вчені виявили чіткий зв’язок між інтенсивністю нічного освітлення і прогресуванням атеросклерозу – хронічного захворювання, що веде до утворення бляшок в стінках артерій.

Проникнення світла крізь закриті повіки знижує рівень мелатоніну, відомого як «гормон ночі». В результаті порушується робота всього організму, що в підсумку може призвести до різних захворювань серця і навіть інсульту. У зв’язку з цим вчені застерегли від використання нічників та інших джерел світла під час сну.

Читайте також: Чому не можна спати з домашніми улюбленцями

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.