Разделы:

fastfud

Діти

Науковці розповіли, як соцмережі впливають на раціон дітей

108

9:15, 6 Март 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Дослідники з університету Ліверпуля провели соціальний експеримент за участю дітей різного віку і визначили, як на їхні харчові вподобання впливають соцмережі. Зокрема, фахівці виявили, що блогери стимулюють споживання калорійної їжі, пише maximum.fm

У дослідженні психологи посилаються на статистику, згідно з якою 93% дітей Великобританії у віці від 8 до 11 років виходять в інтернет, 77% дивляться відео на YouTube, а 18% мають акаунти в соціальних мережах. Для підлітків, чий вік варіюється від 12 до 15 років, ці показники дорівнюють 99, 89 і 69% відповідно.

Через настільки всеосяжний вплив інтернету автори захотіли дізнатися, яку роль в ньому відіграють блогери, і чи здатні вони задавати тенденції в харчуванні.

Усього в експерименті брали участь 176 дітей у віці від 9 до 11 років. Їх випадковим чином розділили на три групи.

Читайте також: Відома дизайнерка розповіла, що варто вдягати на співбесіду

Кожна з груп переглядала популярні Instagram-акаунти. Усі профілі згенерували штучно, але вони нічим не відрізнялися від справжніх. Кожен з них мав близько мільйона підписників. Перший влогер захоплювався нездоровою їжею: шоколадом, цукерками й іншими солодощами. Другому подобалася здорова їжа, наприклад, морквяні палички та виноград. В акаунті третього – увага продуктам зовсім не приділялася.

У результаті діти з першої групи споживали на 26% більше кілокалорій від здорової і нездорової їжі в порівнянні з дітьми третьої групи, і на 32% більше тільки від шкідливих закусок. Між другою і третьою групами різниці в споживанні кілокалорій не спостерігалася – ні в загальному значенні, ні щодо здорової їжі.

Один з авторів дослідження, психолог Анна Коутс зробила висновок, що діти довіряють блогерам навіть більше, ніж знаменитостям. На її думку, варто було б обмежити коло розрекламованої ними їжі, адже це може впливати на здоров’я молодого покоління.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.