Разделы:

mozg

Наука

Науковці з’ясували, як вилікувати невиліковну хворобу Альцгеймера

579

16:45, 15 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Хоча поки і немає ефективних ліків проти хвороби Альцгеймера, однак науковці все ж досягли певних успіхів. Зокрема, вони створили препарат, який на крок їх наблизив до подолання «чуми XXI століття».

Про це він розповів у коментарі інформаційній агенції «РИА Новости».

Читайте також Штучний інтелект виявив хворобу Альцгеймера на ранніх стадіях

«Вважається, що хвороба Альцгеймера викликає накопичення всередині нейронів патогенної речовини, білка бета-амілоїду. Ми виявили, що нитки бета-амілоїду є схожими за структурою на «стопки» з переплетених між собою білкових ниток, що нагадують за формою з’єднані букви L і S. Поки ми не знаємо, як вони точно є влаштованими, але вже зараз можна сказати, що ці структури є вкрай небезпечними для нервових клітин. Вони можуть копіювати себе та розмножуватися», – зазначає фахівець.

За словами Вілльболда, його команда спробувала створити препарат, який би дестабілізував «стопки» з одиночних ланок цих білків ще до того, як вони встигнуть зашкодити клітинам.

Альцгеймер, хвороба, лікування, медицина, наука

«Використовуючи віруси-бактеріофаги, в чию оболонку було вставлено аналоги подібних «зародків» бета-амілоїду, ми відкрили білок, що є здатним виконувати подібну роль. Його назвали PRI-002. Препарат уже успішно пройшов різні перевірки на мишах, що страждали найбільш запущеними формами хвороби Альцгеймера, і подолав першу фазу клінічних випробувань на здорових добровольцях, націлену на оцінку безпеки цього препарату для організму людини. Також У PRI-002 не знайдено побічних ефектів, і при цьому він добре всмоктується під час орального прийому та досить довго є присутнім у кровотоці. Загалом ми не зафіксували проблем в організмі у жодного з добровольців, незважаючи на незвичайний хімічний склад цих ліків», – переконує професор.

Як пояснив експерт, річ у тому, що цей білок складається не зі «звичних» L-амінокислот, закручених ліворуч, а з D-амінокислот з протилежного просторовою структурою.

«Дзеркальні» пептиди раніше не використовувались у медичній практиці, оскільки більшість ферментів і рецепторів не вміє їх нормально розпізнавати, але у цьому разі вони ідеально підходять для нейтралізації їхніх «злих близнюків» – коротких ланцюжків з декількох ланок бета-амілоїду», – додає він.

Також Вілльболд зауважив, що на початку 2019 року розпочнеться друга фаза клінічних випробувань, під час якої вчені оцінять ефективність PRI-002 на декількох добровольцях з хворобою Альцгеймера.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...