Разделы:

Severnogo Ledovitogo okeana

Земля

Науковці знайшли місце на Землі, де немає жодного мікроба

38

10:55, 26 Июль 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Як йдеться у статті Journal of Geophysical Research: Biogeosciences, єдиним відомим «мертвим» місцем на планеті є льодовик Шеклтона, який розташований в Антарктиді. Експерти підкреслили, що вся територія Землі всіяна клітинами, амебами, мікробами і бактеріями. І тільки цей сніжний шельф сконцентрував у собі такі феноменальні умови холоду, сухості і солоності, що виключив можливість виживання навіть тим організмам, які здатні пристосуватися в будь-яких температур і фізичних станів.

Беручи до уваги, що грунту на Марсі значно старший і є в аналогічних або навіть суворіших умовах та містить більші концентрації тих же солей, наші результати свідчать, що пошук активного життя в поверхневих грунтах на Червоній планеті навряд чи буде успішним, – кажуть дослідники.

Втім, це дослідження не визнає Джефф Боуман з Інституту океанографії Скріппса, який не брав участі в експедиції в Антарктиду. Учений стверджує, що на Землі немає місць, де не мешкають найпростіші організми, а результати, отримані після досліджень льодовика, отримані з серйозними погрішностями.

Льодовик Шеклтона – найбільший льодовик в західній частині материка Антарктида. Його довжина становить 96 км, а ширина – до 16 км. Був відкритий під час американської експедиції в Антарктиду в 1939-1941 роках. Названий на честь лідера походу Ернеста Шеклтона.

Раніше ми писали про те, що 6 прийомів, які насправді не рятують вас від мікробів.

Loading...

Читайте также