Разделы:

pasok bezpeki

Здоров`я

Найбільш поширені міфи про паски безпеки

399

21:00, 14 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

У ці популярні міфи про паски безпеки досі вірять чимало українських водіїв. 

Раніше ми повідомляли: Міфи про шизофренію, в які не варто вірити

Очільниця МОЗ Уляна Супрун нагадала водіям про те, чому важливо завжди пристібатись за кермом. На своїй сторінці в соцмережі Facebook міністр поділилась важливим відео про міфи щодо пасків безпеки у рамках Тижня безпеки дорожнього руху.

«Прості речі рятують життя. Наприклад, звичка завжди(!) пристібатися пасками безпеки в автомобілі. Навіть якщо ви плануєте поїхати в магазин за рогом, чи дуже довіряєте водієві – пристібатися критично важливо. Ефективність ременів безпеки доведена науково. За даними ВООЗ, вони зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, на задньому сидінні – на 25-75%. А поширений міф про те, що вистрибнувши з машини можна врятуватися – спростований науковцями та безліччю трагічних аварій», – наголошує Супрун.

Варто розуміти, що баски безпеки є найдієвішим способом захисту не лише водіїв, а й пасажирів.

Найбільш поширені міфи про паски безпеки:

  • Міф 1: Водій нехтує пасками безпеки, опираючись на власний досвід. Однак що може вберегти від помилки іншого водія, підступної погоди чи раптово пробитої шини?
  • Міф 2: Пристібатись у місті необов’язково через незначну швидкість на дорогах. Навіть зіткнення на швидкості 50 км/год можна прирівняти до падіння з 4-го поверху, а на швидкості 90 км/год – з 11-го.
  • Міф 3: Якщо є подушка безпеки, то ременем можна не користуватись. Насправді при розкритті подушка безпеки рухається зі швидкістю 300 км/год, тому без фіксації тіла можна отримати травми.
  • Міф 4: При аварії краще бути викинутим з авто. Статистика доводить зовсім інше: у 75% випадків викинуті водій або пасажир помирають.
  • Міф 5: На задньому сидінні пристібатись не обов’язково. Насправді ймовірність травм майже однакова для всіх пасажирів. А при лобовому зіткненні є велика ймовірність травмувати людей попереду.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...