Разделы:

dovgolіttya

Здоров`я

Названа головна причина високої тривалості життя

295

10:45, 1 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Вчені Університету Вандербільта у США з’ясували, що кількість нейронів в корі великих півкуль визначає середню тривалість життя тварин та людей.

Раніше ми повідомляли: Вчені розповіли, що буде, якщо кілька місяців не міняти зубну щітку

Раніше вважалося, що основними прогностичними параметрами тривалості життя є маса тіла і швидкість метаболізму. Однак ці показники працюють лише в 20-30% випадків, а птахи живуть приблизно у 10 разів більше, ніж ссавці того ж розміру. У той же час за кількістю кортикальних нейронів можна точно передбачити тривалість життя у 75% випадків.

Дослідники проаналізували дані понад 700 теплокровних видів тварин і порівняли їх з відомостями про кількість нейронів в мозку. Виявилося, що папуги та співочі птахи живуть довше, ніж примати з тією ж масою тіла, а останні, в свою чергу, живуть довше, ніж інші ссавці з тією ж масою тіла. Крім того, птахам потрібно більше часу, щоб досягти статевої зрілості.

Вчені показали, що тривалість життя є в прямій залежності від абсолютної кількості кортикальних нейронів. При цьому не мають значення розміри тварини і швидкість метаболізму в організмі. На думку дослідників, це пояснюється тим, що кора головного мозку грає ключову роль в адаптації до навколишнього середовища і реакції на стрес.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...