Разделы:

kofe

Суспільство

Не через дурість: чому люди вірять у фейки

22

17:00, 15 Август 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Доступ до величезної кількості інформації збільшує шанси на те, що людина хоча б раз повірить у фейк. Цим вже мало кого здивуєш, але науковці вирішили пояснити, чому інколи неправдиві новини збирають величезну кількість прихильників.

Професор Вітні Філліпс з Сиракузького університету (США) вивчає дезінформацію та способи її поширення в мережі. Разом з професором Гордоном Пеннікуком з Університету Реджайни (Канада) вона пояснює, чому досі існує такий феномен, як фейки, пише maximum.fm

«Можете бути певними, що це відбувається не через дурість. Подібні містифікації мають силу через своєрідний спосіб, яким люди обробляють інформацію», – пояснює Філліпс.

4 причини, чому люди схильні вірити фейкам

 

  • Постійний потік інформації. Щосекунди виникає новий допис, повідомлення чи новина, які відвертають увагу. Тому багато хто не витрачає енергії, щоб замислитись над побаченим в соцмережах.
  • Соцмережі  основне джерело поширення фейків. Вони створені так, що стимулюють людей взаємодіяти. Навіть тоді, коли користувачі підозрюють, що побачена інформація є неточною, у них все одно високе бажання нею поділитись. Тому репости в соцмережах є своєрідним перформансом.
  • Людський мозок працює те, щоб погоджуватись на прості відповіді. Йому притаманно вірити тому, що людина бачить в мережі, а не починати критичний аналіз. Якщо брехливе повідомлення викликало якісь емоції, приміром, жах чи гнів, то воно автоматично стає правдоподібним.
  • Фейки завжди базуються на якомусь переконанні. Люди приймають поспішні рішення, коли стикають з новою інформацією, адже все залежить від того, чи відповідає вона їхньому світогляду та системі цінностей.

Як боротись з фейками? Фактчекінгу та спростування недостатньо. Важливо надати альтернативну історію з логічним сюжетом, яка покаже, чому цей фейк не такий логічний.

Читайте також: Звички, з яких починаються токсичні стосунки

 

Loading...

Читайте также