Разделы:

Neandertalcі

Археологічні пам’ятки

Неандертальці ходили прямо та дихали не так, як сучасні люди, — вчені

1795

21:30, 1 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Антропологи відтворили грудну клітку неандертальця і з’ясували, що вони не ходили згорбленими, а при диханні більше покладалися на діафрагму.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

Раніше ми повідомляли: Американец кормит свою семью и гостей мясом сбитых на дороге животных (ФОТО)

Міжнародна команда дослідників реконструювала грудну клітку і верхню частину хребта неандертальця, який помер приблизно 60 000 років тому. Це один з найбільш повних неандертальських скелетів, виявлених на сьогоднішній день і відомий як «Мойше». Його знайшли 1983 році в печерах Кебара, що в Ізраїлі.

Отримані дані показують, що всупереч популярним «згорбленим» зображенням ці стародавні люди мали пряму ходу, і в цьому аспекті перевершували прямих предків сучасних людей — кроманьйонців.

«Неандертальці тісно пов’язані з нами складними культурними адаптаціями, такими ж, як у сучасних людей, але їх фізична форма відрізняється від нас важливими аспектами. Розуміння їх будови дозволяє нам краще зрозуміти наш власний еволюційний шлях», — говорить співавтор дослідження Патрісія Крамер, антрополог з  Вашингтонського університету.

Команда зосередила свої дослідження на області тіла, яка включає в себе грудну клітку, хребет і порожнину для серця і легенів. Цей регіон має особливе значення, оскільки він може повідомити нам про дихання і рівновагу даного виду.

«Це була кропітка робота», — каже Алон Бараш, викладач Університету Бар-Ілан в Ізраїлі. «Ми повинні були провести сканування кожного хребця і всіх фрагментів ребер окремо, а потім зібрати їх в 3D».

«Відмінності між «ними» і «нами» кидаються в очі», — запевняє Маркус Бастір з мадридського історичного музею.

Він пояснив, що у неандертальців ребра з боку спини сильно вигнуті, хребет немов би «втоплений» у грудну клітку — набагато глибше, ніж у сучасних людей. Хребетний вигин — там, де хребетний стовп з’єднується з тазом, у неандертальців, навпаки, не настільки яскраво виражений.

«В силу цих анатомічних особливостей наші вимерлі брати були просто змушені триматися прямо», — додає вчений.

До того ж, у неандертальців грудна клітина сильно розширювалася в нижній частині. Ребра при цьому розташовувалися більш горизонтально, ніж у людей. Це свідчить про те, що більш широка грудна клітка вміщувала більше органів — наприклад, легені збільшеної місткості. Отже, неандертальці дихали глибше, споживаючи більше кисню.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...