Разделы:

В регіоні

16:00, 10 Октябрь 2018

207

Обережно, сказ: як убезпечити себе (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Скажений собака покусав хазяйку в селищі Клевань Рівненської області. Жінку відвезли до лікарні. Зараз вона проходить курс вакцинації. Лікарі кажуть: якщо вчасно не зробити щеплення — людина може померти. Собаку довелося застрелити. Експертиза підтвердила — у тварини був сказ. У селищі зараз проводять дезінфекцію.

У Рівненський області цього року зафіксовано найбільше випадків страшного захворювання.

А попереду всіх — Вінниччина. Там справжнє нашестя скажених лисиць. Селище Сутиски на Вінниччині. Тут майже в кожному дворі є своя корова, а ще свині, кози, качки й кури.

Бабуся Катерина саме заготовлює буряки для худоби. Каже, її корівка Голубка зараз на пасовиську. Це неподалік, але жінка хвилюється за тварину.  Саме лисиця найчастіше стає переносником  небезпечної хвороби. А на Вінниччині зараз — лисів УТРИЧІ більше за норму, кажуть експерти. Сказ поширюється блискавично! Тож, в області почали імунізацію хижих тварин.

Читайте також В Украине зафиксирована новая инфекция

Вінниччина — лідер за кількістю випадків сказу в Україні. Але у Держпродспоживслужбі переконані: систематична — раз на рік вакцинація диких тварин потрібна ВСІМ областям України. А от про щеплення ДОМАШНІХ — мають подбати їхні господарі.  Окрім лисиць, переносниками сказу можуть бути коти, собаки та свійська худоба.

Люди найчастіше заражаються через укуси уражених псів. Тож якщо ви зазнали нападу тварини, слід негайно звернутися до лікаря.

Повністю подолати сказ у країні, на жаль, неможливо. В Україні забагато нещеплених безпритульних тварин. Але цілком можливо зменшити популяцію хворих хижаків, які поширюють вірус. Для цього потрібно сім років поспіль проводити імунізацію диких тварин.

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...