Разделы:

luna

космос

Оригінальну плівку з висадкою людини на Місяць продадуть на аукціоні

89

7:30, 3 Июль 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Стрічку, на якій відображені перші кроки людини на Місяці, виставлять на аукціон у США. Продавати архівні записи буде не NASA, а колишній стажист агентства, який заволодів матеріалом.

Річ у тім, що у 1976 році NASA виставило на державний аукціон купу застарілих кіноплівок, частину яких придбав стажист-механік. Серед непотрібних бобін випадково опинилися оригінальні кадри місії «Аполлон-11», пише maximum.fm

Покупка обійшлася стажисту у 218 доларів. За ці гроші він отримав 1150 бобін з кіноплівкою. Більшість з них механік продав телеканалам для перезапису, але три екземпляри з позначкою Apollo 11 EVA він залишив собі.

Як з’ясувалося, на одній з них були записані перші кроки Ніла Армстронга на Місяці. Експертиза підтвердила, що це єдиний оригінальний запис висадки, що дійшов до нас у цілості. На запис також потрапила знаменита фраза Ніла Армстронга: «Це маленький крок для людини, але гігантський стрибок для людства».

Читайте також: Морское существо с рогами шокировало сеть (ФОТО)

Власник записів Гері Джордж якому тепер 65 років, розповів, що поняття не мав про вміст своєї колекції – орієнтувався він тільки по маркуваннях NASA.

Тепер Джордж розраховує продати всі три стрічки на аукціоні в Нью-Йорку. Очікується, що за них дадуть від одного до двох мільйонів доларів.

Loading...

Читайте также