Разделы:

greciya pozhar

Здоров`я

Отруєння чадним газом: як врятуватися

201

8:15, 9 Май 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Вогонь забирає менше життів, ніж продукти, які викидаються внаслідок горіння. А саме від монооксиду вуглецю або чадного газу, пише 24tv.ua

Чадний газ утворюється, коли горить якийсь матеріал, але кисню недостатньо, щоб він згорів повністю, розповів терапевт, кардіолог та дієтолог Філіп Кузьменко.

Чому чадний газ такий небезпечний

При диханні монооксид вуглецю зв’язується з гемоглобіном – білок, який знаходиться в еритроцитах і переносить кисень. Проблема в тому, що молекула CO утворює більш міцний зв’язок з гемоглобіном, ніж кисень. В результаті чадний газ, як корок  затикає весь гемоглобін і не дає зв’язуватися з киснем. Кисню в крові стає мало, клітини починають голодувати.

Людина при цьому відчуває запаморочення, слабкість, порушення концентрації уваги, нудоту, блювоту. Важливо пам’ятати: отруєння чадним газом відбувається дуже швидко – достатньо зробити кілька вдихів, щоб відключитися, надихатися ще більше і загинути через пошкодження клітин мозку.

Що робити?

Найбільша проблема, що молекула CO дуже маленька – ніякі намочені і притиснуті до носа хустинки вас не врятують. Але через розміри, СО легший за повітря і накопичується під стелею. Тому якщо ви опинилися в приміщенні яке горить, потрібно тримати голову якомога ближче до підлоги і терміново евакуюватися. По можливості затримайте дихання на стільки, на скільки зможете.

Читайте також: Названы симптомы, которые могут означать начало болезни Паркинсона

Як лікувати?

Антидоту немає. Долікарська допомога полягає в транспортуванні потерпілого якомога далі від джерела чадного газу. У стаціонарі лікарі будуть насичувати кров киснем за допомогою кисневого концентратора або апарату штучної вентиляції легенів. Але на жаль, якщо людина вдихнула занадто багато диму – врятуй її виходить не завжди.

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.