Разделы:

Суспільство

12:00, 9 Сентябрь 2018

999

Перехід на літній і зимовий час: 80 відсотків людей хочуть відмовитися від щорічного переведення стрілок (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Європейський Союз хоче відмовитися від щорічного переходу на літній та зимовий час.

Для розгляду питання навіть створили окремий сайт в Інтернеті. Охочих висловити думку виявилося стільки, що сторінка через перевантаження виходила з ладу. Українські посадовці кажуть — якщо ЄС відмовиться від переходу, ми вчинимо так само.

Для німецького колекціонера годинників Вернера Стехбарта перехід на зимовий і літній час — справжня морока. Двічі на рік він витрачає кілька днів, аби перевести стрілки всіх 365 годинників у своїй колекції. «Спочатку я зрадів — мені не доведеться щороку переводити годинники, це чудово. Але згодом я зрозумів — це ж так весело, переводити стрілки всіх мої хронометрів. До того ж двічі на рік, я протираю їх від пилу. Якщо переводити час перестануть, я не буду чистити свої годинники».

Зараз законодавство ЄС вимагає, щоб громадяни всіх 28 країн-учасниць переводили стрілки на годину вперед в останню неділю березня, а на годину назад — в останню неділю жовтня. Проте нещодавно Єврокомісія виступила з рекомендацією скасувати цей перехід. На таку ініціативу посадовців наштовхнули результати опитування жителів країн ЄС. Виявляється, 80 відсотків людей — за те, щоб відмовитися від щорічного переведення стрілок.

Опитування щодо відміни зимового часу стало наймасовішим в історії ЄС, у ньому взяли участь понад чотири з половиною мільйона людей. Дві третини учасників були з Німеччини, де стрілки переводять з 1980-го року.

Літній та зимовий час використовують зараз понад 80 країн світу. Вже припинили переводити годинники у Туреччині, Ісландії, Росії та Білорусі. Перш ніж відмовитися від цього у країнах ЄС, відповідні зміни мають ухвалити уряди кожної держави-учасниці та Європарламент.

Раніше ми повідомляли В школах Франции запретили смартфоны

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...