Разделы:

За кордоном

18:00, 6 Сентябрь 2018

292

Покарання за сміття: досвід різних країн у боротьбі за чистоту (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Виправні роботи, величезні штрафи і навіть ув’язнення. У кожній країні світу — свої методи боротьби за чистоту на вулицях.

У Республіці Сінгапур ставлення до порушників чистоти чи не найжорсткіше у світі. Тут не можна ані їсти на вулицях, ані жувати жуйку, ані годувати голубів. Що вже й казати про кинутий на тротуар недопалок. Порушив правила — штраф.  За кинутий на тротуар папірець триста сімдесят доларів. Якщо сміття трохи більше за розміром — вже вісімсот. Виплюнув жуйку, де заманеться, — сплати сімсот п’ятдесят доларів, за недопалок — тисячу. Якщо ж перший штраф порушника не навчив чистоті і він знехтував законом удруге, — може потрапити за «ґрати». Сміттєвому злочинцю можуть ще й бамбуковими палицями по спині пройтись — це тут не заборонено.

Об’єднані Арабські Емірати також пишаються чистотою на вулицях, і досягають її теж завдяки жорсткій системі штрафів. Смітити тут дорого.

Кинув непотріб повз смітник — викладай від п’ятдесяти до ста сорока доларів, за недопалок сто тридцять. А за системне порушення — тут можуть навіть депортувати з країни та заборонити в’їзд.

У Лондоні, як і в більшості міст Великої Британії, за кинутий папірець на тротуар штраф вісімдесят фунтів, це близько ста американських доларів. Насмітив суттєво — заплатиш уже вчетверо більше (£400), (500$).

Сплатити необхідно протягом двох тижнів, інакше починає набігати пеня, і розмір штрафу щодня зростає.  Сміття на вулицях — це неприпустимо, заявила влада Швейцарії та на початку року збільшила розмір штрафів для неохайних пішоходів. Тут за недопалок на узбіччі — можна сплатити триста доларів. Якщо ж викинули сміття — навіть до спеціального контейнера, але не у спеціальному пакеті, — це також коштує триста доларів. За системні порушення — тисяча.

Переважна більшість німців сумлінно стежать за чистотою довкола. Відтак і великі штрафи їм просто ні до чого. Кинув під ноги відходи, навіть якщо це фруктова кісточка чи бананова шкірка, — тридцять п’ять євро. Виплюнув жуйку або залишив недопалок — двадцять.

Чисто там, де не смітять. Схоже, за таким принципом дбають про порядок на вулицях у багатьох країнах світу. А якщо люди не звикли добровільно зберігати вулиці та узбіччя чистими, їх налякають збільшені штрафи. Та правоохоронці, які сумлінно стежитимуть за порушниками і стягуватимуть ці штрафи.

Раніше ми повідомляли Смітник розміром в 120 футбольних полів став оселею для кількох тисяч бідняків

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также