Разделы:

rebenok kushaet pod myltiki

Здоров`я

Половина батьків не реагує на зайву вагу своїх дітей

51

6:00, 3 Май 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Учені заявили, що у багатьох батьків спотворене сприйняття власної дитини. Понад половина через це не бачить у своїх чад зайву вагу, що стає причиною розвитку небезпечних захворювань, пише maximum.fm

Батьки у більш ніж половині випадків недооцінюють наявність зайвої ваги та навіть ожиріння у своїх дітей, – про це заявили дослідники з Ноттінгемського університету. На користь цього висновку говорять результати метааналізу 87 досліджень, проведених з 2000 по 2018 роки, які охопили дані 24,7 тисячі дітей віком до 19 років, а також їхніх батьків.

Учені констатували наявність цікавої тенденції. Зокрема, у маленьких дітей батьки особливо часто схильні не бачити зайвої ваги. Фахівці відзначили, що «чим молодша дитина, тим рідше батьки визначають у неї наявність зайвої ваги». При цьому, за їхніми словами, найбільшу лояльність батьки виявляють в оцінці ваги у хлопчиків – перегодовані хлопчики частіше оцінюються батьками як нормальні за вагою в порівнянні з дівчатками.

Крім цього наукові фахівці виявили, що батьки із зайвою вагою рідше за струнких бачили зайві кілограми у своїх дітей.

Читайте також: Десятки детей попали в больницы Харькова

«У дорослих людей з ожирінням існує проблема точності сприйняття їх маси тіла. Виявилося, що ця ж проблема існує і стосовно дітей із зайвою вагою», – зазначають вчені.

Згідно з їхніми даними, понад третина дітей і підлітків (34%) неправильно визначають свій ваговий статус – не бачать проблеми при наявності зайвих кілограмів. У свою чергу, серед батьків понад половина (55%) недооцінює ризик надмірної ваги у своїх дітей, характеризуючи їх масу тіла як близьку до норми.

Батьки часто пояснюють надлишкову вагу своєї дитини тим, що вона має «широку кістку», і уникають теми дитячого ожиріння. Однак визнання проблем з вагою і їх раннє виявлення дає хорошу можливість ще у дитинстві підкоригувати здоров’я людини на все її життя, – висловилися автори праці.

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.