Разделы:

proryv y medytsyni

Здоров`я

Прорив у медицині: паралізований пацієнт знову почав ходити (ФОТО, ВІДЕО)

258

20:30, 2 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Швейцарські медики зробили неможливе – поставили на ноги 30-річного паралізованого пацієнта Девіда Мзі. Чоловік знову почав ходити, це стало можливо завдяки спінальному імпланту.

Читайте також Созданы миниатюрные лекари внутри организма

Дослідження щодо революційного методу Швейцарського федерального технологічного інституту у Лозанні було опубліковане у журналі Nature, повідомляє CNN.

Як відомо, спинний мозок переносить повідомлення від головного мозку до інших частин тіла, що дозволяє людині рухати кінцівками. Тож медики вживили трьом добровольцям, у яких наявні травми хребта, електростимулятори.

Імпланти були використані саме для того, щоб подолати розриви у спинному мозку і передати сигнали з головного мозку через пошкоджені ділянки хребта.

Паралізований пацієнт знову почав ходити

Одному з добровольців, 30-річному Девіду Мзі, якому медики пророкували довічний параліч, стимулятор допоміг знову навчитися ходити самостійно.

Результати експерименту на пацієнтах перевершили всі очікування — вони змогли відновити контроль над м’язами ніг. Лише за два дні новий рух ставав майже природним для чоловіків, а протягом тижня вони навчилися ходити з обмеженою допомогою.

При цьому рухова активність певною мірою збереглася і після вимикання стимуляторів. Однак вчені попередили, що говорити про однозначний успіх поки зарано, адже дослідження перебувають на ранній стадії.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...