Разделы:

psiholog

Психология

Психологи розповіли, чому неполіткоректність може бути корисною

61

9:30, 9 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Учені Американської психологічної асоціації провели серію експериментів, щоб з’ясувати, як люди сприймають неполіткоректну мова, як вони ставляться до тих, хто висловлюється так само, і чи залежить це від їх політичних уподобань.

Спочатку випробовуваних розділили залежно від їх політичних поглядів на лібералів і консерваторів. Політкоректна лексика підтримується тими, хто розділяє ліберальні цінності та висміюється консервативно налаштованими людьми. Щоб перевірити, чи так це насправді, дослідники провели серію експериментів, пише maximum.fm

У частині експериментів учасники слухали оратора, який використав некоректні висловлювання стосовно груп, які були швидше симпатичні ліберально налаштованим респондентам. У наступному досліді аналогічно образливі епітети адресували групі, яку швидше б захищали консерватори.

З’ясувалося, що і консерватори, і ліберали в рівній мірі сприймають людину, що використовує неполіткоректні терміни як більш щиру, а як «байдужу» та неприємну, якщо вона зачіпає близьку учасникові групу. Таким чином, дослідження показує, що всі, незалежно від політичних переконань, хочуть політкоректності, коли мова йде про них самих.

Читайте також: 7 причин не викидати ці маленькі пакетики з коробок з-під взуття

Крім того, вчені з’ясували, що учасники дебатів сприймають своїх політкоректних опонентів як більш невпевнених і таких, які легко піддаються переконанню.

Також автори вказують, що учасники схильні оцінювати людей, що використовують неполіткоректні висловлювання, як менш схильних продумано вибудовувати стратегію спілкування.

Результати дослідження показали, що людина, «рубає правду-матку, попри обличчя», здається щирішою, і це дає їй «соціальні окуляри». Це змушує більше довіряти людині, що демонструє некоректну поведінку, і підвищує оцінку достовірності його слів.

Loading...

Читайте также