Разделы:

Суспільство

12:45, 12 Сентябрь 2018

37

«Сезонність та загальна знервованість стали причиною знецінення гривні», — розповіли в Нацбанку (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

На початку цього тижня нарешті припинилося швидке знецінення гривні. Проте, навіть до так званої психологічної позначки — 28 гривень за долар США, яку було пройдено ще на початку серпня, — курс так і не опустився.

Сезонність та загальна знервованість — такими не зовсім зрозумілими словами пояснили в Нацбанку те, що за останні два місяці національна валюта знецінилася більш як на дві гривні. Мовляв, долар подорожчав до початку осені, бо так відбувається завжди. Цьому нібито посприяв і великий попит з боку населення. Однак вітчизняні економічні експерти думки представників НБУ —  не поділяють.

Тимчасова стабільність гривні — це заслуга наших аграріїв, які вдало продали закордон новий врожай. У країну прийшла валюта і падіння гривні трохи загальмувалося. Проте, це не надовго — кажуть експерти.

На зміцнення гривні найближчим часом не сподівається й Олександр Савченко. Економіст із багаторічним стажем упевнений: долар та євро цього року ще підскочать. «Буде друга черга. Через два півтора місяці. Мої розрахунки і досвід показують, що ми зустрічатимемо Новий рік з курсом від 29 — ти до 32 гривень».

Разом із доларом та євро неминуче будуть дорожчати й найнеобхідніші продукти. Вартість хліба, м’яса, молочних виробів — дуже швидко зросте щонайменше на 30 відсотків. Збільшаться й комунальні тарифи, зовсім захмарними стануть ціни на пальне.

«Ті, хто вірить українському уряду, що він почне нормальну економічну політику, це стосується і Нацбанку, можуть понести гроші на депозит в комерційний банк. Якщо він платитиме 15 відсотків, в принципі це може перекрити збитки від девальвації».

Однак, зважаючи на масове закриття комерційних банків, населення не надто охоче несе гроші до банківських кас. Тож більшість українців, які мають змогу відкладати, переводить заощадження в долари чи євро, адже передумов до зміцнення гривні найближчим часом не видно».

Раніше ми повідомляли Экономисты объяснили, почему продукты в Польше намного дешевле, чем в Украине

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...