Разделы:

kotik

Здоров`я

Шерсть ні до чого: науковці пояснили, чому виникає алергія на кішок

1218

7:30, 11 Май 2020

Change

Найбільш цікаві новини

У багатьох людей вдома живе один або навіть кілька пухнастих котів. Алергія на цих вихованців, на жаль, – досить розповсюджене явище, що заважає насолодитися спілкуванням з улюбленою твариною. Чому ж вона виникає? Учені з Австралії знайшли відповідь.

Якщо ви думали, що винною у всьому є котяча шерсть, якої надто багато по всій оселі, то ми змушені вас засмутити. Вона тут ні до чого! Виявляється, винною є не шерсть пухнастика, а алергенний білок, який містять всі виділені вихованцем рідини. Імовірно, він виступає у ролі мимовільної захисної реакції, пише maximum.fm

Цей протеїн, як виявили дослідники з університету Квінсленда, схожий з отрутою, що виділяє єдиний отруйний примат у світі – повільний лорі. Якщо така тварина кусає людину, то настає алергічний шок, що супроводжується сильним болем, ускладненим диханням, слідами крові у сечі й іншими симптомами.

І в потових залозах повільного лорі також присутні білки, ідентичні тим, що виділяють домашні коти. Їх слина, піт і сеча містять цю речовину, тому людина з алергією має всі шанси відчути неприємні симптоми, просто перебуваючи в приміщенні, де мешкає домашній улюбленець.

Читайте також: Розвінчані популярні міфи про добову норму води

Теги:

Loading...

Читайте также