Разделы:

За кордоном

17:15, 6 Сентябрь 2018

284

Що буде з Британією, якщо вона вийде з ЄС (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Британців накриє фармацевтичний кут. Британські хворі можуть залишитися без життєво-необхідних ліків.  Усе — через так званий Брексіт. Де тоді шукати медикаменти — поки що не зрозуміло ні пацієнтам, ні лікарям.

Сім місяців тому 10-річному Оскару поставили діагноз — діабет першого типу. І зараз, коли Велика Британія на порозі виходу з Євросоюзу, родина хлопчика з тривогою дивиться в майбутнє. Кожен препарат і обладнання, що допомагають хлопцю жити, вироблені у країнах Євросоюзу. А після виходу Об’єднаного королівства з ЄС, гарантій, що Оскар зможе користуватися медикаментами, немає.

Британським госпіталям «Брексіт» загрожує нестачею препаратів. Таку заяву вже зробили й посадовці Міністерства охорони здоров’я. «У перший же день після виходу з Євросоюзу країна зіштовхнеться з порушенням поставок ліків. Державі було важливо якомога швидше покинути міжнародну організацію, але підготовкою до цього процесу належним чином ніхто не займається».

Про здоров’я населення посадовці геть не подумали — заявляють британські медичні експерти. Об’єднане королівство щомісяця отримує з-за кордону 37 мільйонів упаковок ліків. Такі як інсулін надходять винятково з країн Євросоюзу, переважно Німеччини, Данії та Франції. Хворі у Великій Британії вимагають гарантій, що вони й надалі отримуватимуть життєво-необхідні препарати. Доведеться їхати за кордон, аби дістати інсулін для сина. Мені здається дивним, що 2018-го року ми маємо вважати себе медичними біженцями. Від політиків, що відповідають за «брексіт», немає жодної певності.

Минулого тижня на переговорах у Брюсселі представники Великої Британії та ЄС дали зрозуміти, що угода щодо «брексіту» може бути укладена вже цієї осені.

Британські політики переконують — після «брексіту» сфера охорони здоров’я в державі не постраждає. А от посадовці ЄС схиляються до того, що зберегти добрі відносин двом сторонам після розриву навряд чи вдасться. Не виключають, що Об’єднаному королівству доведеться шукати нових партнерів. Зокрема й у галузі охорони здоров’я.

Раніше ми повідомляли Евросоюз изменит дизайн шенгенской визы (фото)

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...