Разделы:

ukatan

Наука

Що врятувало людство 66 мільйонів років тому: дослідження вчених

37

19:00, 27 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Вчені помітили, що маловідоме місце Чикшулуб-Пуерто, що на мексиканському півострові, розташоване в центрі кратера, має підозріло рівні краї. Спершу дослідники сприйняли це за незвичайне природне явище, однак дослідження перевершили всі сподівання.

Як повідомляє ВВС, на півострові Юкатан розташований один з найбільших у світі кратерів діаметром майже 180 км. Він утворився близько 66 млн років тому. Щодо його появи існує багато легенд та припущень, однак вченим нарешті вдалось розібратись із всесвітньою загадкою.

Читайте також В Париже митингующие разгромили знаменитую улицу (ВИДЕО)

У середині 1980-тих група американських археологів роздивлялись супутникові знімки півострова Юкатан у Мексиці. Тоді вчені виявили кільце, краї якого настільки рівні, що складається враження, ніби вони намальовані циркулем.

Кратер від астероїда в Мексиці

Американські вчені вважають, що ця гірка порода утворилась через падіння гігантського астероїда діаметром близько 12 км приблизно 66 млн років тому. Геологи NASA кажуть, що кратер глибиною 30 км і є наслідком цього випадку. Саме це могло стати причиною винищення динозаврів та 75% всього живого на планеті і дало продовження людству.

На даний час містечко на півострові Мексики відоме своїми печерами з кришталево-чистою водою. Місцеві називають їх сенотами, що в перекладі означає «криниці».

Печери на мексиканському півострові

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...