Разделы:

prostuda

Здоров`я

Шкідливі та поширені: звички, через які ви часто хворієте

1149

10:30, 24 Февраль 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Якщо ви вважаєте, що осінь – час хворіти? То ми маємо для вас гарну новину. Ви можете суттєво скоротити ризики, якщо відмовитесь від цих шкідливих звичок.

Отже, від чого слід відмовитися, щоб не захворіти восени, пише maximum.fm

ЗВИЧКА РОЗПУСКАТИ РУКИ

Людина їде в транспорті, дістає руки з кишень, збирає долонями всіх мікробів з поручнів, перил або перекладин і через хвилину-другу вже тягне заразу собі до рота. Варіації цього сюжету ви настільки часто бачили в рекламі, що подвійно дивно, що вас це нічому не навчило.

ЗВИЧКА ІГНОРУВАТИ ЧУЖУ ЗАРАЗУ

Її також можна назвати елементарною ввічливістю або дурістю: ваш колега скаржиться на застуду, чхає і при цьому бурхливо артикулює, бризкаючи слиною, а ви продовжуєте стояти поруч. Оцініть цифри: краплі слини при чханні поширюються аж на три метри, так що перед вами, без жартів, зброя масового ураження.

Звичайно ж, вам не обов’язково розвертатися і йти, зауваживши у співрозмовника будь-які ознаки застуди. У більшості випадків достатньо просто встати з ним пліч-о-пліч. І звичайно, не забудьте помити руки після рукостискання!

Читайте також: Для чого вдома обов’язково потрібен лимон

ЗВИЧКА СПОЛІСКУВАТИ РУКИ

Потримати долоні під струменем води, швидко намилити їх і так само швидко змити – велика частина людей витрачає на всю процедуру не більш десяти секунд. Натомість мінімально придатний для якісного очищення рук від бактерій час, на думку лікарів, дорівнює двадцяти секундам. І то ефективним він буде тільки в тому випадку, якщо ви намилювали кожен палець окремо і інтенсивно терли руки одна об одну. Зізнайтеся, ви ж не приділяєте миттю рук належної уваги!

Друга помилка, пов’язана з гігієною при митті рук, – закривання крана раковини, розташованої в громадському місці. Його ручки є чи не найбруднішим місцем у всій вбиральні. І дотиком до них ви, по суті, зводите ефективність свого миття рук до нуля. Ні, ми не пропонуємо залишати кран відкритим – можете просто обернути руки паперовим рушником, закриваючи його.

ЗВИЧКА ТОРКАТИСЯ ОБЛИЧЧЯ РУКАМИ

За даними досліджень, людина в середньому торкається до обличчя не менше шістнадцяти раз на годину. Забагато? Простежте за собою: як часто ви торкаєтесь перенісся, або губ, або чешете ніс – особливо коли сидите і не маєте чим зайняти руки. Будь-який такий дотик – відмінна можливість підхопити вірус: обмацуючи обличчя, ви самостійно доставляєте мікроби до свого рота або носа. Забороніть собі це: дотик до обличчя не тільки створює небезпеку заразитися, але й бруднить його, а також збільшує жирність шкіри. Не та звичка, яка вам потрібна!

ЗВИЧКА ЗАКРИВАТИ РОТ РУКОЮ ПРИ ЧХАННІ

Тут цілих два неприємних сценарії: при першому ви, бувши ще здоровими, переносите бактерії, що осіли на ваших пальцях, собі в рот. При другому ви, вже хворі при чханні «в долоню» поширюєте свої бактерії в громадському транспорті, торкаючись руками поручнів. Ні той, ні інший варіант не особливо тішать, правда?

Теги:

Loading...

Читайте также