Разделы:

kashel'

Наука

Штучний інтелект навчився діагностувати коронавірус по кашлю пацієнта

142

7:30, 2 Ноябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Дослідники з США виявили, що кашель хворих на коронавірус, у яких хвороба протікає без симптомів, відрізняється від кашлю здорових людей по звуку. Людське вухо не в змозі розпізнати різницю, зате це під силу штучному інтелекту.

Команда вчених з Массачусетського технологічного інституту розробила програму, яка може діагностувати коронавірус по звуку кашлю пацієнта. На думку вчених, штучний інтелект особливо стане у пригоді у виявленні захворювання у безсимптомних пацієнтів, пише maximum.fm

Алгоритм розрізняє інфікованих Covid-19 і здорових людей з точністю 98,5%. Система навчалася на основі десятків тисяч зразків кашлю.

Зараз команда вчених працює над тим, щоб програмою можна було користуватися через мобільний додаток. Якщо агентство Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США схвалить розробку у великих масштабах, то програма може стати безкоштовним і зручним інструментом для виявлення хвороби. Користувач може коли завгодно заходити в додаток, кашляти в свій телефон і миттєво отримувати інформацію про свій стан.

Читайте також: Дослідники виявили небезпечну вразливість у популярних месенджерах

Автори винаходу підкреслюють, що їхня розробка не може бути єдиним інструментом для діагностики коронавірусу. Якщо штучний інтелект виявить інфекцію, то потім необхідно здати тест на Covid-19.

Ефективне впровадження цього групового діагностичного інструменту може зменшити поширення пандемії, якщо кожен буде використовувати його перед відвідуванням місць навчання і роботи чи ресторану, – пояснив науковець Браян Субірана.

Loading...

Читайте также