Разделы:

eksperimknt

Курйози

Цікавий експеримент: як лічильник вплинув на гостей готелю

273

15:00, 3 Февраль 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Економія енергії – простий спосіб знизити власний вуглецевий слід, тому держави й екологічні активісти шукають способи стимулювати таку поведінку у населення.

Раніше ми повідомляли: Запропоновано експериментальне лікування хвороби Паркінсона

Верена Тіфенбек з Вищої технічної школи Цюриха та її колеги відзначають, що зазвичай оцінки ефективності таких способів проводяться за участю добровольців, які можуть бути більш екологічно свідомими, ніж населення у середньому. Крім того, вони спрямовані на зниження енергоспоживання у домогосподарствах, де люди отримують від цього безпосередню фінансову вигоду.

Група Тіфенбек вирішила піти іншим шляхом і поставила експеримент з випадковими учасниками, фінансово не зацікавленими в економії енергії.

Для цього дослідники встановили лічильники температури води і енергоспоживання безпосередньо на лійки душу в ванних кімнатах 256 номерів шести швейцарських готелів. Частина лічильників показувала витрата води й енергії на її підігрів, а частина – тільки температуру води. Дані збирали з лютого по квітень 2016 року, всього за час дослідження постояльці готелів прийняли душ 19,6 тисячі раз. Учасникам експерименту нічого не говорили про призначення лічильників.

З’ясувалося, що ті, хто бачив своє енергоспоживання в реальному часі, в середньому витрачали на душ на 11,4% менше енергії, ніж ті, кому показували тільки температуру води. Автори статті підрахували, що при такій економії енергії один лічильник для швейцарського готелю окупиться в середньому за 2,2 року – значно швидше, ніж зазвичай окупаються вкладення в енергоефективність.

«Наше дослідження показало, що установка лічильників використання електроенергії є не менш ефективним способом спонукати постояльців дбайливо ставитися до навколишнього середовища, ніж прохання повторно використовувати рушники», – підсумувала Тіфенбек.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.