Разделы:

В регіоні

16:45, 12 Октябрь 2018

102

Маршрутний транспорт у столиці: буде чи не буде (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Вони ламаються, горять, вибухають. Аварії за участю маршруток в Україні стаються дедалі частіше. Деякі — з вини водія, деякі — просто тому, що перевізники намагаються економити — випускають на дороги старі автобуси.

У столиці посадовці пропонують взагалі відмовитися від маршруток. Проте в Києві левову частку перевезень здійснюють саме приватні компанії.

Перші мікроавтобуси вулицями Києва почали розвозити пасажирів ще на початку 60-років минулого століття. Це був маленький транспорт. Сьогодні маршрутні таксі — більші за розміром, але й небезпеки від них більше. Студент із Ірану на ім’я Шахін маршрутками користується щодня, проте так і не звик до цього небезпечного виду транспорту.

Днями у Київраді заговорили про те, щоб узагалі відмовитися від маршруток у столиці. Вирішили створити нову програму з безпеки дорожнього руху. Автори пропонують лишити маршрутки тільки на околицях міста — там, куди інший транспорт не ходить. А більшістю вулиць курсуватимуть автобуси, трамваї та тролейбуси.

Як місто-мільйонник зможе обійтися без маршруток, не розуміють ані перевізники, ані експерти. Аби замінити близько 3 тисяч маршрутних таксі, доведеться купити приблизно 2 тисячі нових автобусів, трамваїв та тролейбусів. І на це потрібно щонайменше 300 мільйонів доларів. Нову програму розвитку транспортної мережі Києва депутати поки що тільки вирішили створити. Автори розуміють — швидко прибрати маршрутки з вулиць не вдасться. А головне — вони поки навіть не уявляють, як це зробити та за які гроші.

Але поставили собі за мету — кардинально змінити ситуацію на дорогах міста до 2024-го року.  А це означає, що найближчі 5 років кияни користуватимуться маршрутками, серед яких — чимало старих та небезпечних для пасажирів.

Читайте також Переповнена пасажирами маршрутка врізалась у вантажівку в Миколаєві (ВІДЕО)

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...