Разделы:

vrachi

За рубежом

У Китаї люди захворіли новим штамом гепатиту

124

16:45, 23 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Медики Гонконга досліджують два випадки захворювання людей на екзотичний штам гепатиту, який раніше фіксувався тільки у щурів

Про це повідомляє Science Alert.

Читайте також У Китаї авто влетіло у натовп дітей на пішохідному переході

Медики вважають, що один випадок можна було б назвати аномалією, але виявлення двох пацієнтів зі щурячим штамом означає, що цей вид гепатиту здатний передаватися людям.

Спочатку медики вивчали історію хвороби 70-річної жінки, яку госпіталізували у травні 2017 року. Вона скаржилася на симптоми, відповідні людській версії гепатиту E, а саме – біль у животі, поганий апетит, зменшення ваги і головні болі. Вона одужала.

Але у вересні 2018 року 56-річному чоловіку діагностували суто щурячий штам гепатиту. Коли лікарі співставили зразки крові 70-річної жінки і новоприбулого пацієнта, то виявилося, що вони хворі на однаковий штам гепатиту Е.

Оскільки прямого зв’язку між ними не було, лікарі припустили, що хвороба передалася тільки від щурів.

Найпоширенішим шляхом поширення гепатиту є забруднена фекаліями питна вода. Дослідники припускали, що люди могли щось з’їсти зі слідами щурячого посліду або ж їх непомітно вкусив щур. Екскременти гризунів можуть непомітно потрапити в їжу, особливо у сільській місцевості.

Влада Гонконга після реєстрації цих двох випадків зараження щурячим гепатитом закликала до активізації громадської гігієни і нових заходів контролю за гризунами.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...