Разделы:

samolet-taksi (2)

nasa

У NASA вперше почали тестувати повітряні таксі

29

12:15, 3 Сентябрь 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Національне управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору США приступило до льотних випробувань повністю електричного повітряного таксі з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL).

Агентство вперше тестує подібний авіатранспорт – це частина національної кампанії Advanced Air Mobility (ААМ), яка повинна підвищити суспільну довіру до малогабаритних і дешевих літальних апаратів. Для випробувань NASA вибрало повітряне таксі компанії Joby Aviation, яка планує побудувати мережу пасажирських авіаперевезень до 2023-2024 року.

Повітряне таксі Joby, яке вміщає пілота і чотирьох пасажирів, може подолати на одному заряді до 240 кілометрів з максимальною швидкістю 320 кілометрів на годину. За заявами виробника, електричний апарат практично безшумний – його двигуни і гвинти працюють в 100 разів тихіше, ніж у середньостатистичного вертольота.

NASA перевірить ці заяви за допомогою мобільної станції з 50 мікрофонами – вона буде вимірювати акустичний профіль при зльоті, польоті та посадці повітряного таксі. Тиха робота – одна з головних вимог програми ААМ, яка передбачає, що в перспективі повітряний транспорт буде працювати в густонаселених районах.

Також в план випробувань входить ретельна перевірка керованості і безпеки літаючого електротаксі. Якщо програма ААМ досягне поставлених цілей, то в США почнеться будівництво масштабної мережі повітряних таксі, медичних транспортних засобів і дронів для доставки вантажів.

Раніше ми писали про те, що у Китаї з’явилося перше роботизоване таксі без водія.

Loading...

Читайте также