Разделы:

samolet-taksi (2)

nasa

У NASA вперше почали тестувати повітряні таксі

35

12:15, 3 Сентябрь 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Національне управління з аеронавтики та дослідженню космічного простору США приступило до льотних випробувань повністю електричного повітряного таксі з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL).

Агентство вперше тестує подібний авіатранспорт – це частина національної кампанії Advanced Air Mobility (ААМ), яка повинна підвищити суспільну довіру до малогабаритних і дешевих літальних апаратів. Для випробувань NASA вибрало повітряне таксі компанії Joby Aviation, яка планує побудувати мережу пасажирських авіаперевезень до 2023-2024 року.

Повітряне таксі Joby, яке вміщає пілота і чотирьох пасажирів, може подолати на одному заряді до 240 кілометрів з максимальною швидкістю 320 кілометрів на годину. За заявами виробника, електричний апарат практично безшумний – його двигуни і гвинти працюють в 100 разів тихіше, ніж у середньостатистичного вертольота.

NASA перевірить ці заяви за допомогою мобільної станції з 50 мікрофонами – вона буде вимірювати акустичний профіль при зльоті, польоті та посадці повітряного таксі. Тиха робота – одна з головних вимог програми ААМ, яка передбачає, що в перспективі повітряний транспорт буде працювати в густонаселених районах.

Також в план випробувань входить ретельна перевірка керованості і безпеки літаючого електротаксі. Якщо програма ААМ досягне поставлених цілей, то в США почнеться будівництво масштабної мережі повітряних таксі, медичних транспортних засобів і дронів для доставки вантажів.

Раніше ми писали про те, що у Китаї з’явилося перше роботизоване таксі без водія.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.