Разделы:

За кордоном

17:20, 8 Октябрь 2018

618

У Польщі рекордний врожай яблук змушує фермерів залишати їх гнити просто під деревами (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

У Польщі — рекордний в історії врожай яблук. Але для місцевих фермерів такий подарунок — справжня біда. Фрукти залишають гнити просто під деревами. Дехто навіть продає сади. І це притому, що поляки експортують яблука до багатьох країн світу. Є вони і в українських магазинах.

Зелені та червонобокі, соковиті та ароматні. Усі ці яблука, які так милують око, для польських фермерів — справжній жах. Цьогоріч садівники планують зібрати рекордні чотири з половиною мільйони тонн. А отже ринок буде перенасичений, ціни впадуть. Фермери, які мали б радіти доброму врожаю, переконані — вони залишаться без прибутку.

Ситуація катастрофічна. Оптова ціна на яблука — близько 20-ти злотих, — вона не покриває вартості виробництва. Цього ледве вистачить, аби просто зібрати врожай.

Фермерам потрібно повертати кредити, ще й платити робітникам, серед яких переважна більшість — із України. Вартість їхньої праці з року в рік зростає. Деякі фермери вдаються до радикальних заходів — вони просто не збирають урожай, лишаючи фрукти гнити під деревами!

Надмірний урожай можна було б відправити на переробні підприємства. Проте уряд продав найбільшу в Польщі компанію-виробника соку китайському концерну. Фермери не виключають, що нові власники захочуть наповнити магазини китайським концентратом. А відтак польські яблука їх майже не цікавитимуть.

Прихід китайців на ринок є загрозою для польських виробників. Ймовірно вони зможуть продавати свій сік за дуже низькими цінами, відтак ми знову втратимо гроші, просто не витримавши конкуренції. Аби врятувати бізнес, польські фермери мають намір перейти на вирощування інших фруктів. Проте тільки на заміну плодових дерев потрібно близько 30-ти тисяч доларів і кілька років очікування. Тому дехто з садівників вважає за краще — просто продати господарство.

Читайте також «Продуктовий тероризм» в Австралії: кому вигідно класти гострі знахідки в ягоди (ВІДЕО)

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...