Разделы:

kofe

кофе

Учені назвали небезпечну для мозку дозу кави

765

10:38, 27 Июль 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Проєкт UK Biobank збирає інформацію про безліч різних показників здоров’я та спосіб життя, включаючи споживання кави, обсяг мозку і захворювання, а також додаткові дані, такі як соціально-економічний статус. Після обліку таких змінних, як стать, вік та тривалі захворювання, дослідники виявили зв’язок між вживанням великої кількості кави і меншим загальним обсягом мозку в учасників, а також підвищеним ризиком деменції.

У цьому дослідженні не розглядається, до чого може привести всихання мозку. Хоча і сіра, і біла речовина допомагають контролювати моторні і сенсорні функції, важко пов’язати меншу кількість цієї речовини з конкретними результатами в поведінці або активності мозку. Зменшення обсягу мозку також відбувається природним чином, коли ми стаємо старшими, але деякі дослідження показують, що між обсягом і деменцією може бути зв’язок.

Беручи до уваги всі можливі зміни, ми постійно з’ясовували, що більше споживання кави було значною мірою пов’язане зі зменшенням обсягу мозку – по суті, вживання понад шість чашок кави в день може піддати вас ризику захворюванню мозку, таких як слабоумство і інсульт, – каже епідеміолог Кітті Фам з Університету Південної Австралії.

Безпечною дозою кави називають близько трьох чашок в день, але існують дослідження, які показують, що трохи вищі дозування можуть бути навіть корисними. Наприклад, китайські вчені прийшли до висновку, що чотири чашки кави в день можуть зменшити ризик діабету II типу на цілих 50%.

Раніше ми писали про те, що вартість кави досягла п’ятирічних максимумів.

Loading...

Читайте также