Разделы:

wine

Курйози

Учені виявили несподівану властивість алкоголю

834

12:30, 26 Май 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Вживання алкоголю на думку різних вчених приносить як шкоду організму, так і часткову користь.

Раніше ми повідомляли: Медики порадили, як зробити ваш сон міцним

Недавнє дослідження нейробіологів з Брауновського університету в США довело, що спиртне допомагає позбутися від поганих спогадів і зосередитися на хороших.

Дослідження проводилися на плодових мушках, у яких, на відміну від людей, лише близько 100 тисяч нейронів, що робить їх зручним модельним організмом. Крім того, плодових мушок привертає алкоголь.

Під час експерименту дослідники навчали мушок знаходити алкоголь, а потім відключали різні гени, які могли бути залучені до формування залежності від спиртного. Виявилося, що один з таких генів відповідає за вироблення білка Notch, що грає важливу роль в ембріональному розвитку, розвитку мозку і його роботі у дорослих людей. Notch є компонентом великої сигнальної мережі, в яку також входить D-2-подібний рецептор – білок, що розпізнає нейромедіатор дофамін. Від роботи D-2-подібного рецептора, зокрема, залежить, як буде сприйматися цей чи інший спогад – приємним чи ні.

Наукові співробітники Брауновського університету стверджують, що алкоголь впливає на роботу всієї сигнальної мережі, що відповідає за формування спогадів. Його вплив призводить до зміни D-2-подібного рецептора – заміни однієї з амінокислот. За підрахунками дослідників, близько трьох келихів вина здатні змінити сприйняття спогадів у людини приблизно на добу.

Дослідники не беруться з точністю сказати, як саме змінюється сприйняття спогадів, однак, в контексті вивчення формування залежності, вважають, що алкоголь робить їх більш приємними. Попередньо вчені зробили висновок, що така дія алкоголю допомагає запобігти депресії, істотно знизити роль стресу для організму людини.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...