Разделы:

alkogolna zalezhnist

Здоров`я

Учені з Канади створили пристрій, який дозволяє у три рази швидше тверезішати

659

12:00, 17 Ноябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Вчені з Університету мережі здоров’я Торонто створили пристрій ClearMate, що прискорює протверезіння після алкогольного отруєння. Схожий на ШВЛ апарат дозволяє протверезіти у три рази швидше, прискорюючи «видихання» алкоголю.

Легені зазвичай приймають лише невелику участь в процесі протверезіння – найсильніше задіюється печінка, але вона виводить алкоголь тільки з певною швидкістю, яку не можна збільшити спеціально. Однак дихання, хоч і незначно, але впливає на вивід алкоголю з організму: коли насичена алкоголем кров добирається до легень, то змішується зі свіжим киснем і виходить разом з видихом, пише maximum.fm

Таким чином можна швидше протверезіти, якщо швидше дихати. Але зазвичай разом з прискоренням дихання людина втрачає дуже багато вуглекислого газу і може втратити свідомість. Канадські вчені спиралися на природний процес виведення алкоголю при диханні під час створення ClearMate, але допрацювали пристрій з урахуванням втрати вуглекислого газу.

Учені з Канади створили пристрій, який дозволяє у три рази швидше тверезішати - фото 435296

Апарат являє собою маску, підключену до насоса. Пристрій підтримує людину сумішшю кисню і вуглекислого газу, викликаючи прискорення дихання, але не дозволяючи втратити свідомість від тривалої гіпервентиляції.

Читайте також: Коронавирус в Украине: количество зараженных снова растет

Для перевірки пристрою винахідник апарату і дослідник Джозеф Фішер разом з командою залучив п’ятьох добровольців і попросив їх випити суміш з 250 мілілітрів горілки 80% міцності з 500 мілілітрами води. Протягом серії експериментів упродовж двох днів дослідники фіксували рівень алкоголю в крові піддослідних: деякі тверезіли самостійно, а інших підключали до апарата.

В результаті вчені прийшли до висновку, що використання пристрою дозволяє протверезіти в три рази швидше в порівнянні з природним способом. При цьому апарат досить було використовувати протягом пів години.

Loading...

Читайте также