Разделы:

sputnik nasa

Наука

Учені знайшли спосіб повертати супутники з орбіти на Землю

717

12:30, 10 Ноябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

За даними NASA, на орбіті Землі перебуває понад 100 мільйонів частинок космічного сміття, з яких близько 23 тисяч – понад 10 сантиметрів у діаметрі. У цю масу входять і уламки супутників, які продовжують обертатися навколо планети. Науковці почали тестувати систему для повернення космічних апаратів.

На початку листопада представники Військово-морської дослідницької лабораторії США запустили на орбіту Землі невеликий пристрій з особливою ниткою довжиною в кілометр. За планом супутник повинен змінити траєкторію польоту при виникненні сили Лоренца через взаємодію з електромагнітним полем планети, пише maximum.fm

При запуску експерименту пристрій розпадеться на дві зв’язані частини. Кожна з них почне збирати електрони з іоносфери за допомогою металевих плівок. Обидва супутники також оснащені сонячними панелями та вольфрамовими нитками, які при нагріванні створюють струм. Таким чином енергія може переходити з одного кінця в інший і назад – в залежності від напрямку буде змінюватися і вплив сили Лоренца. В результаті об’єкт можна як уповільнити і опустити нижче, так і прискорити для здійснення складних маневрів без використання палива.

Читайте ткож: В Иерусалиме впервые за долгие годы открыли «Гробницу царей» (ФОТО,ВИДЕО)

На орбіті Землі міститься шалена кількість космічного сміття - фото 367158

На орбіті Землі міститься шалена кількість космічного сміття

Автори дослідження відзначили, що поточний пристрій покликаний лише підтвердити, що електродинамічна система стабільно працюватиме в іоносфері. Експериментальний супутник не здатний підтримувати потрібну силу струму, щоб помітно змінити траєкторію руху. З цієї ж причини дослідникам доведеться відстежувати його результати за даними вбудованих GPS-маячків.

Так може виглядати експериментальний супутник:

Учені знайшли спосіб повертати супутники з орбіти на Землю - фото 367159

Теги:

Loading...

Читайте также