Разделы:

kaban

Наука

Учені зрівняли вплив на екологію диких кабанів та 1,1 мільйона автомобілів

42

11:18, 22 Июль 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Дикі свині з усього світу щорічно виробляють близько 4,9 млн тонн вуглекислого газу – стільки ж CO₂ за цей час виділяють 1,1 млн автомобілів. До такого висновку прийшла міжнародна група дослідників з Австралії, Нової Зеландії та США.

Наукова праця команди опублікована у журналі Global Change Biology. Вона присвячена впливу цих тварин на екологію у світі.

КАБАНИ VS АВТОМОБІЛІ

Кабани впливають на навколишнє середовище, коли шукають їжу: вони орють ґрунт і вивільняють вуглекислий газ, що міститься в ній. Ці тварини – живі мінітрактори, вважає провідний автор дослідження, доктор Крістофер О’Браян.

«Коли ґрунт пошкоджується через оранки людьми або дикими тваринами, в атмосферу викидається вуглець. Оскільки ґрунт містить майже в три рази більше вуглецю, ніж атмосфера, навіть невелика його частка, виділяючись з ґрунту, може прискорити зміну клімату», – заявив дослідник.

За підрахунками команди О’Браяна, зараз кабани розорюють територію площею від 36 000 до 124 000 квадратних кілометрів у середовищі, де вони не є місцевими.

«Це величезна територія, і це не тільки впливає на здоров’я ґрунту і викиди вуглецю, але також загрожує біорізноманіттю і безпеці продуктів», – додав О’Браян.

Тому, вважають дослідники, постійне зростання популяція кабанів у світі може стати загрозою для клімату. При цьому, сказав О’Браян, якщо кабани проникнуть в райони з рясним ґрунтовим вуглецем, у майбутньому вони будуть виробляти ще більше парникових газів.

Раніше ми писали про те, що дикі кабани розкопали давній скарб.

Loading...

Читайте также