Разделы:

zarobitchany

Подія

Українець вразив сумою, яку віддав шахраям за неіснуючу роботу

69

15:30, 4 Февраль 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Сервісний інженер Ігор Бурдейний з Вінниці став жертвою нелегальної агенції із працевлаштування за кордоном. За неіснуючу роботу віддав 16 тис. грн, пише gazeta.ua

Оголошення знайшов на одному із популярних інтернет-сайтів. Шахраї обіцяли допомогти з оформленням документів, пошуком вакансій та подальшим працевлаштуванням у Скандинавських країнах.

«Все виглядало дуже переконливо. Пояснили, що працедавець підписує з нами контракт. На його основі відкривається робоча віза. Потім запросили в офіс у Києві. Він знаходився в житловому будинку. Жодних вказівок не було, лише табличка на дверях. Чомусь це не насторожило, — розповідає Gazeta.ua Ігор Бурдейний. — Дали прочитати договір, яким підписується з агенцією. Дозволили зробити свої правки. Мав працювати в теплицях у Нідерландах. Обіцяли 1800 доларів зарплати та безкоштовне житло».

«Весь процес зайняв близько шести місяців. Спочатку чекав на контракт з роботодавцем. Запитував, чому так довго. Пояснювали, що директор поїхав за кордон, щоб домовитися про мою роботу. Згодом документ прислали новою поштою. Він був оформлений англійською мовою. Мав його підписати і відправити назад. Після того перестали виходити на зв’язок. Не брали трубку. Директор писав, що він за кермом і не може говорити. Коли вдавалося додзвонитися, казали, що готують документи. Нарешті сказали пакувати валізи і їхати в Київ на вокзал. Окрім мене зібралися близько десяти чоловік. Нас мав забрати автобус, який так і не приїхав. Додзвонитися в агенцію не виходило. Тоді гуртом поїхали до офісу. Він був закритий, з розбитим вічком у дверях. Під дверима стояли ще зо двадцять людей. Довелося викликати поліцію і писати заяву».

Читайте також: Врач-вампир и каннибал несколько лет работал в поликлинике по поддельным документам (ВИДЕО)

За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, щоб перемогти шахрайство на цьому ринку, державі, в першу чергу, потрібно скасувати ліцензію для агенцій з працевлаштування.

«Ліцензія є лише бюрократичним бар’єром для компаній, які намагаються працювати легально. Вона жодним чином не захищає звичайних людей, які шукають роботу закордоном. У вересні минулого року був випадок, коли агенція, яка отримала ліцензію через міністерство соціальної політики України, так само ошукала людей. Потрібно законодавчо заборонити цим компаніям брати гроші з українців. Їхні послуги мають оплачувати іноземні роботодавці, які шукають персонал. Також необхідно проводити інформу компаційнанію, щоб донести до людей, що вони не повинні платити гроші за роботу за кордоном, — каже Василь Воскобойник. — Таким чином із цього ринку масово підуть шахраї. Адже у них немає сталих контрактів з роботодавцями, які знаходяться за кордоном»

Зараз українці повинні розуміти, що у кожної держави є своя міграційна політика, яка передбачає залучення або, навпаки, відсутність трудових мігрантів, каже експерт.

«Українці, які стають жертвами шахраїв, найчастіше хочуть працевлаштуватися у Нідерландах, Норвегії, Фінляндії. Там великий рівень життя та заробітних плат. Але самі ці держави невеликі. Вони потребують лише висококваліфікованих спеціалістів — лікарів, інженерів, програмістів. А 93 відсотки українців, які шукають роботу за кордоном, шукають робочі вакансії. Їх в цих країнах уже закривають мешканці ЄС — країн Прибалтики, Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччини».

«Шукати роботу варто у Польщі, Чехії, країнах Балтії. Але лише через компанії які не беруть гроші за працевлаштування. Адже у 2017 році Польща видала 1,7 млн запрошень. Але через легальні компанії були влаштовані лише 12 390 людей. Це менше 1 відсотка заробітчан».

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.