Разделы:

rak grudi

Здоров`я

Українки хворіють на рак грудей вдвічі частіше, ніж жительки інших країн, – МОЗ

245

11:15, 6 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

В Україні рак молочної залози є лідером серед онкологічних патологій, а показники захворюваності серед жінок на 45% вищі, якщо порівнювати з іншими країнами світу.

Про це заявила представник Центру громадського здоров’я МОЗ України Ольга Донцова, передає «Укрінформ».

«В Україні пізно виявляють рак молочної залози. Рак молочної залози лідирує серед онкологічних патологій. У 2016 році внаслідок раку молочної залози в Україні померла 5851 жінка. Водночас на сьогодні ця хвороба є абсолютно виліковною, якщо її виявляють на ранніх стадіях», – сказала Донцова. За словами представниці МОЗ, 48% випадків раку молочної залози виявляють у жінок на профілактичному огляді. Чиновниця зазначила, що дуже важливо вчасно проходити скринінг та виявляти хворобу на першій стадії, адже тоді її можна вилікувати.

Група ризику щодо раку молочної залози – жінки після 40 років. Кожна жінка 40+ має робити мамографію. Загалом в Україні показники захворюваності на рак молочної залози на 45% вищі, а показники смертності – на 56%, порівняно зі світовими показниками. Така ситуація зумовлена надпізнім зверненням українських жінок до спеціалістів та нехтуванням скринінгом щодо раку, недбалого ставлення до процесу лікування, – додала вона.

Окрім того, Донцова повідомила, що в Україні найвищі показники захворюваності та смертності через рак молочної залози спостерігаються у Дніпропетровській, Харківській областях та Києві.

Раніше ми повідомляли Виноградная кожура защитит от рака легких

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...