Разделы:

antarktika

Фоторепортаж

Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді (фото)

687

7:00, 12 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Полярники з 24-ї Української антарктичної експедиції знайшли в Антарктиді «загублену» льодовикову печеру з декількома озерами і рікою. Загальна ширина її ходів складає близько 200 метрів, вони пролягають на трьох поверхах.

Знахідка українських полярників може стати великим науковим відкриттям: учасники експедиції виявили під кригою річку і два озера на нижньому маршруті, і відібрали звідти воду і лід для гідрохімічного аналізу і досліджень на віруси і бактерії. Знахідки будуть досліджені в українських лабораторіях. Також в одній з крижаних брил українські полярники знайшли широке перо птиці. Зразки цього пера також будуть доставлені в Україну, пише maximum.fm

Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354192

Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354191
Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354193

«Ще з перших експедицій вчені знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, крижану печеру. Вхід в неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зрушився в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу в печеру. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А ось в льодовику з боку старої британської бази-музею нам пощастило: ми знайшли вхід в «загублену» печеру», – розповів керівник 24-ї Української антарктичної експедиції Ігор Дикий.

Читайте також: Ким Кардашьян рассказала о своей неизлечимой болезни (ВИДЕО)

Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354194
Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354195
Українські полярники знайшли загублену печеру в Антарктиді: вражаючі фото - фото 354196
Loading...

Читайте также